רשלנות רפואית

רשלנות רפואית היא נושא חשוב אשר עולה שוב ושוב לכותרות. יותר ויותר אנשים מתחילים להיות מודעים לנושא, ועקב כך פועלים בהתמדה על מנת למצות את כל הזכויות שלהם. לא פעם ניתן לשמוע על אנשים אשר קיבלו טיפול רפואי לקוי, אשר גרם להם לנזקים ועוגמת נפש. הרשלנות הרפואית עלולה להתרחש בכל תחומי הרפואה, החל מניתוחים פלסטיים, בדיקה שגרתית של רופא, טיפולי פוריות וכדומה. בכל אחד מתחומי הרפואה השונים, הן הרופאים עצמם והן הצוות המקצועי מחויבים להעניק לפציינט את הטיפול המקצועי ביותר. במידה והפציינט לא מקבל את כל המידע לגבי ההליך הרפואי, הסיכונים השונים אינם מוסברים לו או שההליך עצמו נעשה בצורה כושלת או לא מקצועית – מדובר כאן ללא ספק ברשלנות רפואית. במקרים כאלו, חשוב מיד לפנות לעורך דין המתמחה בתחום וידע לייעץ ולספק לכם את הייצוג המתאים.

רשלנות רפואית בזמן ניתוח

היום ניתן למצוא מגוון רחב של ניתוחים שונים, אשר נועדו לתקן ולהקל על הפציינטים. חלק מהניתוחים הינם ניתוחי בחירה, כגון ניתוחים פלסטיים למשל. לעומת זאת, ישנם ניתוחים שיש צורך לבצע על מנת לטפל בטראומות ופציעות קשות. בכל אחד מהמקרים האלו, עלולה להתרחש רשלנות של הרופא או הצוות המקצועי במקום. בשלב הראשוני בטרם הניתוח, יש צורך להעביר את הפציינט תשאול מדויק, להסביר לו את גורמי הסיכון ולהעניק לו הסבר מקיף לגבי הניתוח והסיבוכים האפשריים שלו. במידה ושלב זה לא נערך כראוי, ניתן לבחון את האופציה של רשלנות. בעת הניתוח עצמו יתכן כי הרופא גרם לנזק לפציינט, דבר שיגרור ניתוח נוסף או תקופת החלמה ארוכה יותר. גם במצב הזה כדאי לבחון את האופציה של רשלנות. לאחר הניתוח יש צורך למעקב צמוד וביצוע בדיקות רלוונטיות, על מנת להבטיח את ההחלמה של המטופל. רשלנות בשלב הזה עלולה ליצור נזק בלתי הפיך.

לסיכום, רשלנות רפואית עלולה להתרחש בכל שלב ובכל תחום. מטופל אשר עבר ניתוח פלסטי לדוגמא, עלול לסבול מרשלנות הן בתקופת ההכנה לניתוח, הן במהלך הניתוח עצמו והן בתקופת ההחלמה שלאחר הניתוח. במקרים כאלו, כדאי לפנות לייעוץ אצל עורך דין המתמחה בתחום.המרצה: קרנר